پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بیش از ۷ هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان بوانات خلع ید شد.
اوقات شرعي
بازدید : 45 21 شهريور 1400 ساعت 13:40 شماره :88724

بیش از ۷ هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان بوانات خلع ید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با اجرای احکام صادره قضایی بیش از 7هزار متر مربع از اراضی ملی پلاک آبگرم علیا بخش مزایجان شهرستان بوانات از چنگال متصرفان آزاد و به آغوش بیت المال بازگردانده شد.

 خانعلی کریمی خرمی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوانات با اعلام این خبر گفت: متخلف با ساخت بنا و تبدیل عرصه به  باغ مثمر اقدام به تخریب و تصرف اراضی ملی این منطقه کرده بود که به دام افتاد.

وی افزود: به منظور حفاظت بیشتر از عرصه های منابع طبیعی و رفع دغدغه‌مندی‌های این حوزه، اراضی آزاد شده به عنوان پاسگاه منابع طبیعی و آبخیزداری در بخش مزایجان این شهرستان در نظر گرفته شد که این اقدام می تواند نقش موثری در حفاظت از این عرصه ها باشد.

کریمی با اشاره به نقش و همکاری عوامل قضایی در صدور احکام خلع ید از اراضی ملی افزود: در راستای حفظ حقوق عامه و بیت‌المال و نیز جلوگیری از تضییع حقوق مالکانه دولت در اراضی ملی پرونده علیه متصرفان در سریعترین زمان ممکن تشکیل و با همکاری دستگاه قضایی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوانات اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی بوانات به صورت مستمر و شبانه روزی در عرصه ها حضور دارند و با کوچکترین تخلفی برخورد خواهند کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به گستردگی شهرستان و پراکندگی روستاها و بخش‌های آن در زمینه مقابله با تخلفات نیازمند همکاری مردم نیز هستیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوانات از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف یا ساخت و سازهای غیرقانونی، چرای بی‌رویه دام یا حریق در عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان مراتب را به تلفن 1504یگان امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :