پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 40 هکتار از عرصه های منابع طبیعی شهرستان لامرد سبز و احیاء شد.
اوقات شرعي
بازدید : 39 21 شهريور 1400 ساعت 13:40 شماره :88723
از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی
40 هکتار از عرصه های منابع طبیعی شهرستان لامرد سبز و احیاء شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس عملیات پروژه نهالکاری در اراضی جنگلی شهرستان لامرد با پیشرفت 100 درصدی به پایان رسید.

مرتضی نکوگو رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لامرد با اعلام این خبرگفت: این عملیات در سطح 40 هکتار از اراضی جنگلی شهرستان لامرد اجرا شد.

وی افزود: این پروژه در منطقه نعمه بخش چاهورز شهرستان لامرد و با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون ریال از محل صندوق توسعه ملی سال گذشته انجام شده است.

نکوگو تصریح کرد: در این طرح تعداد 4 هزار اصله نهال کاشت شده و عملیات آبیاری نیز همچنان ادامه دارد.

 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لامرد با اشاره به استفاده از نهال های بومی و کم آب شهرستان از جمله کنار  و کَهور در عرصه های منابع طبیعی این شهرستان اظهار داشت: نهال های کاشته شده در مجموع وضعیت مطلوبی دارند و تاکنون هر ماه دو دور آبیاری نیز در این منطقه انجام شده است.

نکوگو با اشاره به کاشت 4 هزار اصله نهال در این پروژه گفت: اجرای این طرح علاوه بر توسعه فضای سبز ، جلوگیری از فرسایش خاک ، استحصال نزولات جوی و مقابله با ریز گردها نقش موثری در تلطیف آب و هوا و ایجاد چشم اندازی زیبا در بخش چاهورز خواهد داشت ضمن آنکه با این اقدام میزان تولید بیوماس گیاهی نیز افزایش خواهد یافت.

نکوگو با اشاره به همکاری نیروهای بومی در عملیات آبیاری و حفاظت از این نهال ها اظهار امیدواری کرد: با نزول بارشها شاهد استقرار کامل نهال های کشت شده در این منطقه و سرسبزی این بخش از منطقه خشک و بیابانی شهرستان لامرد باشیم.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :