پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - صدور 38 هزار هکتار سند تک برگ اراضی ملی در شهرستان فیروزآباد
اوقات شرعي
بازدید : 30 19 شهريور 1400 ساعت 13:31 شماره :88719

صدور 38 هزار هکتار سند تک برگ اراضی ملی در شهرستان فیروزآباد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس در راستای حفاظت از اراضی ملی 38 هزار هکتار دیگر از اراضی ملی شهرستان فیروزآباد با اخذ سند تک برگ تثبیت و تحت مالکیت دولت قرار گرفت.

افشین نادری سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروز آباد با اشاره به اینکه اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگی برای عرصه های طبیعی شهرستان از اولویت‌های اصلی مجموعه منابع طبیعی است گفت: در یک ماه اخیر برای  ۳۸ هزار هکتار از اراضی ملی پلاک های خلف میمند ، مجد آباد میمند ، بیروکان، آبسرو جبل النارویه ،کوه شودون،کوه پودنا، بیرحمزه، زنجیران و لهراسب شهرستان سند تک برگ صادر شده که اجرای این طرح از سرعت مطلوبی در سطح شهرستان برخوردار است.

وی با تاکید بر اجرای کامل طرح کاداستراراضی ملی و صدور سند تک برگ برای کل اراضی ملی شهرستان خواستار اهتمام جدی تر و تعاملات بین دستگاهی با اداره ثبت اسناد و املاک شد.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروز آباد با اشاره به سند دار شدن  ۲۷۰ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان گفت: این مهم گامی مؤثر برای پیشگیری از وقوع پدیده زمین خواری به شمار می رود که با توجه به اهداف توسعه پایدار، اقدامی مؤثر در تثبیت مالکیت دولت و جلوگیری از دخل وتصرف اراضی ملی محسوب می شود .

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزآباد تصریح کرد: در راستای تثبیت مالکیت اراضی ملی باید راهکارهای لازم برای برطرف شدن موانع در روند اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگ در دستور کار قرار گیرد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :