پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ممنوعیت برداشت میوه بنه کوهی از جنگل های شهرستان سرچهان
اوقات شرعي
بازدید : 106 18 شهريور 1400 ساعت 12:57 شماره :88716

ممنوعیت برداشت میوه بنه کوهی از جنگل های شهرستان سرچهان

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس تدابیر لازم جهت جلوگیری از برداشت زودهنگام و بی رویه از درختان بنه کوهی در جنگل های شهرستان سرچهان اجرا شد.

کیومرث احمدی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرچهان گفت: در راستای حفظ و حراست از درختان ارزشمند بنه و نیزجلوگیری از برداشت بی رویه این محصول جنگلی ارزشمند اقدامات لازم جهت حفاظت از این گونه ارزشمند در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به ممنوعیت برداشت بی رویه میوه بنه کوهی در عرصه های طبیعی این شهرستان اظهار داشت: هرگونه برداشت گونه های گیاهی ،فرآورده ها و محصولات فرعی جنگلی تنها با رعایت اصول و داشتن مجوزهای قانونی صادره از سوی اداره منابع طبیعی امکان پذیر خواهد بود.

 احمدی در پایان ضمن هشدار جدی به سودجویان و قاچاقچیان فراورده های جنگلی افزود: در صورت برداشت غیراصولی میوه بنه ،تخریب و یا حمل غیرمجاز و خارج از فصل برداشت این محصول (اوایل مهرماه) برابر قانون با متخلفان برخورد و تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرچهان از مردم خواست هرگونه تخریب و یا موارد مشکوک در اراضی ملی را با شماره ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :