پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - صدور سند تک برگ برای 21 هزار هکتار دیگر از اراضی ملی شهرستان لارستان
اوقات شرعي
بازدید : 104 17 شهريور 1400 ساعت 9:46 شماره :88605

صدور سند تک برگ برای 21 هزار هکتار دیگر از اراضی ملی شهرستان لارستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس برای بیش از 21 هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان لارستان سند تک برگ صادر شد.

مسعود لادنی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری لارستان  با اشاره به تعیین تکلیف اراضی ملی و ثبت و صدور اسناد مالکیت در جهت احقاق حقوق مردم و بیت‌المال گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده و تعاملات بیشتر با مجموعه ثبت اسناد واملاک شهرستان با جدیت هرچه تمام‌تر در تلاش برای اخذ سند مالکیت تک برگ بر روی اراضی ملی هستیم.

وی با اشاره به صدور سند مالکیت تک برگ برای بیش از 21هزار هکتار از اراضی ملی پلاک‌های دشت قند، گردنه سفید دامچه، مارمه، کتویه جویم، نیل گری، بختیارویه از توابع بخش جویم این شهرستان افزود: با مدیریت صحیح و مطلوب در حوزه اجرای طرح کاداستر می‌توان به نحوی شایسته در این زمینه برنامه‌ریزی کرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لارستان بیان کرد: ثبت اطلاعات توصیفی و مکانی هر پلاک ثبتی و دقت بالای اسناد تک برگی موجب کاهش و برطرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی و جلوگیری از تصرف، تعرض، پدیده زمین خواری و جعل اسناد می‌شود.

لادنی افزود: روند اخذ سند اراضی ملی با همکاری ثبت اسناد و املاک شهرستان به سرعت در حال اجراست . وی تصریح کرد: تثبیت مالکیت دولت بروی اراضی ملی و دولتی و مستثنیات از جمله مهمترین مزایای این طرح است که این امر منجر به کاهش دعاوی حقوقی زمین در دادگستری نیز می‌شود.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :