پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای طرح مدیریت چرای دام در مرتع فخریه شهرستان اقلید
اوقات شرعي
بازدید : 41 15 شهريور 1400 ساعت 9:46 شماره :88601

اجرای طرح مدیریت چرای دام در مرتع فخریه شهرستان اقلید

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس در راستای اجرای طرح مدیریت چرا چهار هزار و 319 هکتار از مراتع این شهرستان  با تعداد ۱۴۴ بهره بردار تحت نظارت اکیپ مدیریت چرا قرار گرفت.

اسحاق امیدوار رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اقلید با اعلام این خبر گفت: با توجه به ساماندهی دامداران و الزام تهیه طرح های مرتعداری هشدارهای لازم به دامداران داده شد و اکیپ مدیریت چرا با حضور کارشناسان مجرب این اداره در مراتع سطح شهرستان حضور دارد.

وی با اشاره به پایش مستمر مراتع این شهرستان گفت: در این راستا اقدامات لازم جهت جلوگیری از ورود دام غیر مجاز به مراتع صورت و عرصه های مرتعی تحت کنترل اکیپ گشت و مراقبت شبانه روزی قرار دارد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اقلید تصریح کرد:  با برگزاری کلاسهای توجیهی جهت دامداران و بهره برداران مراتع گام مهمی در جهت احیاء ، اصلاح و توسعه مراتع برداشته شود.

امیدوار در پایان ضمن هشدار به دامداران متخلف تصریح کرد: ورود دام غیر مجاز به مراتع ممنوع بوده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این عرصه ها برابر قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی بدون نیاز به مراجعه حضوری مراتب را با شماره شبانه روزی و رایگان ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :