پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای طرح مدیریت چَرا در160 هزار هکتار از مراتع شهرستان سرچهان
اوقات شرعي
بازدید : 42 14 شهريور 1400 ساعت 9:46 شماره :88600

اجرای طرح مدیریت چَرا در160 هزار هکتار از مراتع شهرستان سرچهان

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس در راستای اجرای طرح مدیریت چَرا  و ساماندهی دام در مراتع ۱۶۰هزار هکتار از مراتع شهرستان سرچهان تحت نظارت اکیپ مدیریت چَرا قرار گرفت.

کیومرث احمدی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرچهان با اعلام این خبر گفت: در این راستا تعداد ۵۲ مراتع شهرستان به وسعت ۱۶۰ هزار هکتار تحت مدیریت این طرح قرار گرفت.

احمدی افزود: با توجه به ساماندهی دام در مراتع و الزام تهیه طرح های مرتعداری هشدارهای لازم به مرتعداران داده شد و اکیپ مدیریت چرا با حضور کارشناسان تمامی مراتع که فاقد طرح مرتعداری بودند مورد مدیریت و پایش قرار گرفت.

وی با اشاره به پایش مستمر مراتع این شهرستان گفت: دراین راستا اقدامات لازم جهت جلوگیری از ورود دام غیر مجاز به مراتع اجرا و اخطار ها و تعهدات لازم اخذ و  عرصه ها تحت مدیریت قرار گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرچهان اظهار امیدواری کرد: با برگزاری کلاسهای توجیهی جهت مرتعداران و بهره برداران مراتع گام مهمی در جهت احیاء ،اصلاح و توسعه مراتع برداشته شود.

احمدی در پایان ضمن هشدار به مرتعداران متخلف تصریح کرد: ورود هر گونه دام غیر مجاز به مراتع ممنوع بوده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این عرصه ها برابر قانون با متخلفان رفتار خواهد شد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :