پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - همکاری طبیعت دوستان لارستانی در احیاء مناطق سوخته ناشی ازآتش سوزی
اوقات شرعي
بازدید : 102 20 شهريور 1400 ساعت 13:33 شماره :88722

همکاری طبیعت دوستان لارستانی در احیاء مناطق سوخته ناشی ازآتش سوزی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و  آبخیزداری استان فارس با هدف تقویت و بهبود پوشش گیاهی، عملیات بذرکاری و نهالکاری توسط دوستداران طبیعت در ارتفاعات شهرستان لارستان اجرایی شده است.

مسعود لادنی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری لارستان از اجرای برنامه بذرکاری و نهالکاری با همیاری مردم و سازمان‌های مردم نهاد در ارتفاعات شهرستان و مناطقی که دچار حریق شده  خبر داد و گفت: مقرر شده تا امکاناتی نظیر بذر سالم و استاندارد با برنامه ریزی های انجام گرفته عرصه های منابع طبیعی شهرستان لارستان با کاشت گونه‌های سازگار با منطقه سبز و احیا خواهد شد.

وی با اشاره به همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد و کوهنوردان در اجرای طرح بذرکاری و کپه‌کاری در این شهرستان گفت: در این راستا بخشهایی از عرصه های طبیعی ارتفاعات تنگه شهر لار که در معرض فرسایش خاک قرار داشته، با استفاده از بذر بادام کوهی و نهال های کهور، آکاسیا و انجیر احیا می شود.

وی هدف از این اقدام را کاهش فرسایش خاکی و آبی در مناطق شیب‌دار و حساس به فرسایش ،جلوگیری از گسترش بیابان وکاهش ریزگردها، حفظ و گسترش مراتع و پوشش گیاهی ارتفاعات و نیز افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به اهمیت حفظ و احیاء اصولی منابع طبیعی عنوان کرد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لارستان با اشاره به انجام عملیات بذرکاری در بخش‌هایی از مراتع و ارتفاعات این شهرستان اظهار امیدواری کرد: با کمک کوهنوردان و ورزشکاران شاهد حفظ و توسعه عرصه‌های منابع طبیعی بویژه نقاط صعب‌العبور باشیم.

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :