پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - توقیف 5 خودروی حامل چوب و زغال جنگلی در شهرستان ممسنی
اوقات شرعي
بازدید : 60 20 شهريور 1400 ساعت 13:33 شماره :88721

توقیف 5 خودروی حامل چوب و زغال جنگلی در شهرستان ممسنی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با تلاش شبانه روزی ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ممسنی پنج دستگاه خودرو حامل چوب و زغال درختان جنگلی در این شهرستان شناسایی و توقیف گردید.

بهنام امیران رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ممسنی با اعلام این خبر گفت: در در راستای طرح مبارزه با قاچاقچیان چوب درختان جنگلی، نیروهای منابع طبیعی  به 5 خودرو حامل چوب حین تردد در محور اصلی نورآباد به قائمیه مظنون و اقدام به توقیف این خودرو ها و شناسایی متخلفان شدند.

وی افزود: پس از بررسی‌های فنی و بازجویی‌های اولیه مشخص شد افراد متخلف در محدوده اراضی جنگلی این شهرستان با قطع درختان جنگلی و سرشاخه گیاه مورد و تبدیل آن به زغال ،قصد انتقال این محموله‌ها به خارج از استان را داشتند که با هوشیاری و سرعت عمل به موقع نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی به دام افتادند.

امیران افزود: پس از انتقال خودروها به پارکینگ نیروی انتظامی متخلفان جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.

وی در ادامه از انجام عملیات دیگری در برخورد با متخلفان اراضی ملی خبر داد و گفت: در این راستا نیز ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان موفق به کشف و ضبط انبوهی از چوب درختان جنگلی از نوع بلوط در منطقه شیربیم و عباس آباد این شهرستان شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ممسنی ضمن اشاره به اجرای طرح برخورد با متخلفان حوزه منابع طبیعی افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته تمامی محورهای مواصلاتی این شهرستان به صورت شبانه روزی رصد و کوچکترین تخلفی از دید ماموران مخفی نخواهد ماند.

 وی در ادامه از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخریب و تصرف در عرصه های منابع طبیعی و یا قاچاق چوب و دیگر  فرآورده‌های جنگلی از سوی افراد سودجو و فرصت‌طلب، مراتب را از طریق تلفن ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند.

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :